Denník živého plotu – 12 aprila 2008

Sobota, 12.apríla bola v mojom kalendári určená ako deň na záhradné práce. Mal som v pláne zasiať trávnik, a odburiniť záhradu. Ako obyčajne počasie sa mi znovu “vyšlo v ústrety”. Bola zima, fúkal vietor, ale sem-tam vykuklo aj slniečko. Trávu som samozrejme nezasial, ale aspoň som pripravil pôdu. Nedeľné ranné bezvetrie som potom naplno využil, a teraz už len polievam, a čakám ako sa objavia prvé trávičky.

Samozrejme som využil príležitosť a spravil som pár fotiek aj o živom plote. Na fotkách z ulice (jarná výsadba) z diaľky ešte neukazuje nič zvláštneho. Avšak keď si rastlinky pozrieme z blízka, už sa pekne ukážu nové výhonky.

V záhrade, pri jesennej výsadbe zdá sa, že sa moje obavy bohu žiaľ splnili. Ešte starí majiteľ pozemku totiž časť záhrady ošetril s nejakým agresívnym zmesou proti burinám, a odvtedy tam nič nerastie.

Skúšali sme všeličo, najprv vinič, potom jednoduchšie rastlinky ako proso, cibuľu, karfiol, ale všetko vymrelo. A vyzerá to tak, že zázračný živý plot tiež nevydrží všetko. Väčšina rastliniek sa ujalo, ale vyzerá to tak, že z vysadených 75 kusov som stratil tak 20 – 25.

Ale ešte uvidím, že čo s tým spraví pravidelné polievanie.

Do zadnej časti záhrady som na jar vysadil rastlinky, ktoré mi zostali po vysadení z ulice. Bude to v podstate “kontrolná výsadba” bez pletiva SoviTex, a nebudem ich ani tak často polievať. Plánujem ich používať aj ako náhradu za odumreté rastlinky.

Podobný obsah

Ing.Jaroslav Zdvořák - ukážka rastliniek

Keď rýchlosť škodí … 2 videá na dnes

Určite najväčšou výhodou Zázračného plotu je rýchlosť jeho rastu. Predsa, niekedy je dôležité, aby sme boli trpezlivý a trošku pribrzdili. Určite so mnou súhlasíte, že

“Živý plot som zakúpila pred dvoma rokmi a som spokojná.

Tiež hodnotím že mi je pravidelne zasielaný spravodaj v ktorom sú zaujímavé a poučné informácie.

Je vidieť že WonderHedge sa zaujíma o svojich zákazníkov.
O. Pasovská”

 

“Dobrý deň, práve som od Vás dostal objednané kríky, rád by som Vám strašne poďakoval za absolútnu profesionalitu, perfektnú komunikáciu a starostlivosť o zákazníka.

Veľmi často a dlho nakupujem po internete, ale s tak dokonalou prácou som sa ešte nestretol!

Na základe týchto skúseností budem Váš obchod všetkým odporúčať.

Ak budem niekedy potrebovať kríky, tak sa určite obrátim na Vás. Ešte raz ďakujem.
Igor K.”