fbpx

Denník živého plotu – výsadba na jar 2008

Po dlhom čase sa mi podarilo presvedčiť manželku, aby sme zrušili starý, orastený, škaredý živý plot z našej ulice, a aby sme tam vysadili ten náš zázrak.

Podarilo sa, tak som na jar 2008 v marci vysadil i na našu ulicu živý plot z Turkmenstánskeho brestu. Takto aspoň budeme mať možnosť porovnať jesennú a jarnú výsadbu, aj keď pôda na ulici nie je najvhodnejšia pre akúkoľvek rastlinku. Samozrejme počasie ma znova nešetrila, neustále pršalo, tak som znovu sadil za nepriaznivých podmienok a po skončený prác som vyzeral jak prasa.

Bolo mi veľmi lúto do takého prostredia vysadiť ten zázračný plot, ale v týchto podmienkach určite bude mať možnosť dokázať, či je naozaj taká zázračná. Však si pozrite tieto zábery…

S vodou som nešetril, vytvoril som poriadne bahno. Keď tá pôda je minimálne nevhodná pre akúkoľvek rastlinku, aspoň nech vodu má ten môj živý plot dostatočne veľa.

Rastlinky som rozmiestnil – na rozdiel od jesennej výsadby som tuto zvolil možnosť výsadby do dvojradu – a potom som zakryl ich korene bahnom.

Chvíľu som si oddýchol, dal som si jedno pivečko, umyl som si ruky a potom som zahrabal jarok, a zasadené rastlinky živého plotu som ešte raz poriadne polial.

Rastlinky som nechal 1 deň oddychnúť a potom som ich ostrihal na odporúčanú veľkosť 10 – 15 cm. Bol som smutný, lebo po zákroku skoro nič nebolo vidno na našej ulici.

Žiadna stopa po práci… Však posúďte sami

Situácia sa trošku zlepšila po uložení fólii Sovitex.

Posledná fotka je z 28. marca – už sa objavili prvé púčiky po skrátení.

Podobný obsah

Ing.Jaroslav Zdvořák - ukážka rastliniek

Keď rýchlosť škodí … 2 videá na dnes

Určite najväčšou výhodou Zázračného plotu je rýchlosť jeho rastu. Predsa, niekedy je dôležité, aby sme boli trpezlivý a trošku pribrzdili. Určite so mnou súhlasíte, že

“Živý plot som zakúpila pred dvoma rokmi a som spokojná.

Tiež hodnotím že mi je pravidelne zasielaný spravodaj v ktorom sú zaujímavé a poučné informácie.

Je vidieť že WonderHedge sa zaujíma o svojich zákazníkov.
O. Pasovská”

 

“Dobrý deň, práve som od Vás dostal objednané kríky, rád by som Vám strašne poďakoval za absolútnu profesionalitu, perfektnú komunikáciu a starostlivosť o zákazníka.

Veľmi často a dlho nakupujem po internete, ale s tak dokonalou prácou som sa ešte nestretol!

Na základe týchto skúseností budem Váš obchod všetkým odporúčať.

Ak budem niekedy potrebovať kríky, tak sa určite obrátim na Vás. Ešte raz ďakujem.
Igor K.”