Zázračný živý plot druhej generácie

Extra silné dvojročné sadenice

 • Silnější kmeň

 • Väčšia koreňová sústava

 • Ešte rýchlejší rast v prvom roku po výsadbe

Zázračný živý plot: Ulmus Pumila Celer (Turkestánský brest). Opadavá rastlina vytvárajúci hustý, zelený živý plot s malými listami! Nenáročný na pôdu a ošetrovanie. VÝBEROVÉ, extra silné dvojročné sadenice s technológiou WonderHedge®.

Výhody Zázračného živého plotu druhej generácie

Výhody Zázračného živého plotu druhej generácie

Extrémně rychlo rastúce výberové, dvojročné sadenice.

 • VÝBEROVÉ, 100% životaschopné, 2 ročné rastliny

 • Hustá a silne vyvinutá koreňová sústava

 • Posilnená immunita

 • silné a hrubé kmene dvojročných rastlín

 • rastlinky sú zarezané na správnu výšku pre lepšie rozvetvenie

 • 100% záruka spokojnosti

Sadenice sú pestované v našej záhradnej škôlke. Dbáme na ich rast, sú ročne niekoľkokrát ošetrený pre posilnenie immunity.

Sadenice druhej generácie už svoju životaschopnosť dokázali. Pri vyberaní z pôdy majú 160 – 200 cm výšku. Aby sa zmestili do krabíc, skracujeme ich na výsadbovú výšku.

 

Živý plot z Turkestánskeho brestu

Živý plot z Turkestánskeho brestu získal prívlastok “zázračný” práve kvôli svojim mimoriadnym vlastnostiam.

 • Rastie všade, stavebnú suť priamo miluje. Radosť mu neurobíte len vyložene kyslou pôdou. 
 • Je síce opadavý, ale svojou úlohu plní práve v čase, kedy je to najdôležitejšie. Od začiatku marca až do druhej polovice novembra. Jeho krásne drobné listy na jeseň opadávajú postupne a takmer ihneď zmizne zo zeme. Nemusíte sa obávať, že budete musieť pracne odpratávať lístie.  
 • Akonáhle plot dosiahne Vami požadovanej výšky, obmedzíte zálievku a prestanete hnojiť. Jeho rast sa spomalí. Stačí následne iba upravovať, tvarovať 2 – 3x ročne.
 • Častým nedostatkom neodborne strihaných živých plotov je, že časom, ako rastliny starnú, sa spodná časť živého plotu stáva riedkou. Zázračný živý plot je obnoviteľný! Veľmi dobre znáša aj drastické skrátenie. Ak budete mať niekedy pocit, že Váš plot je riedky, stačí rastliny zrezať po celej dĺžke 5 – 10 cm nad zemou. Vyrašia nové výhony a za pár mesiacov budete môcť znovu obdivovať Váš hustý, zelený živý plot.
PRIJÍMÁME OBJEDNÁVKY NA JARNÚ SEZÓNU 2024.

Zľava 37% do vypredania zásob!

Cena dvojročných sadeníc:

namiesto 1,90,- EUR

teraz len 1,20,-  EUR/kus

Sadenice začíname doručovať od marca 2023 v týždenných intervaloch.
Platíte až pri doručení.

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®

 

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®
Mimoriadne rýchly rast

Ročný prírastok zázračného živého plotu môže dosiahnuť 1,20 až 1,60 metra. A nesmieme zabudnúť, že rastlina sa bohato rozvetvuje! Konečná výška plotu môže dosiahnuť až 5 metrov. Živý plot bežnej výšky (tj. Okolo dvoch metrov) môžete vypestovať v priebehu 1,5 – 2 rokov.

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®
Nenáročný na pôdu a ošetrovanie

Okrem extrémne kyslej pôdy dokáže rásť kdekoľvek. Aj tam, kde by iné rastliny nemali šancu. Optimálne podmienky si vychutnáva v hnedozemi či černozemi. Miluje slnko i polotieň. Pomalšie rastie v tieni. U nás 100% záruka ujatia a rastu nami dodaných sadeníc!

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®
Regulovateľný rast

Pre intenzívny rast vyžaduje rastlina pravidelný prísun vody. Keď dosiahne požadovaný rozmer (výšku plota), postačí jej len málo vody. Rast sa spomalí. Neinvazívna rastlina. Nevytvára nové výhonky z koreňov, neodnožuje.

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®
Ideálna rastlina pre živý plot

Veľmi dobre znáša strihanie. Vďaka drobným listom z nej môžete tvarovaním vytvoriť akúkoľvek priestorovú formu. Tiež veľmi dobre omladzuje. Po hlbokom rezu (drastické skrátenie) znova rýchlo a bujne obrastá.

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®
Bezpečná rastlina, bez alergénov

Všetky súčasti rastliny sú úplne bezpečné.
Bez tŕňov a jedovatých látok. Nemá kvety, neobsahuje teda peľ ani iné alergény. Vaše deti aj Vaši domáci zvierací miláčikovia budú v bezpečí.

Hlavné výhody Zázračného živého plotu s technológiou WonderHedge®
Vynikajúca ochrana súkromia
Zázračný živý plot chráni Vašu nehnuteľnosť a záhradu proti prachu z vonkajšieho prostredia. Ďalšou vlastnosťou je schopnosť hlukovej izolácie. Môžete ho využiť aj na zatienenie určitej časti záhrady. Bráni zvedavým pohľadom zvonka a tak chráni i vaše súkromie.
V ponuke jednoročné a dvojročné sadenice zázračného živého plotu!

V ponuke jednoročné a dvojročné sadenice

Jednoročné sadenice sú v štandardnej výške 80 -120 cm. Majú vyvinutú koreňovú sústavu. Pred zabalením ich skrátime na cca. 60 cm. výšky. 

Pre náročných klientov ponúkame silnejšie, dvojročné sadenice.

Tieto sadenice majú silnejší kmeň a mohutnú koreňovú sústavu. Vďaka tomu dokážu rýchlejšie prijímať živiny. Po výsadbe, prevažne v prvom roku výsadby, majú rýchlejší rast. Nazývame ich sadenice “druhej generácie”. Sadenice dodávame skrátené na výsadbovú výšku, aby sa pri preprave zmestili do kartónového obalu.

Výsadba a starostlivosť o živý plot

Výsadba a péče o Zázračný živý plot
Koľko sadeníc potrebujete?

Vysadzovať rastliny môžete do jedného radu ale bo dvojradu.

Pri sadení do jedného radu sadíme sadenice po 20 centimetroch, potrebujeme 5 sadeníc do 1 bežného metra.

Pri sadení do dvojradu (cikcakovito) dostaneme hustejší  živý plot, ktorý je vytvorený 8 – 9 rastlinami vysadenými na bežný meter. Plot je tiež pohľadovo neprístupnejší.

Výsadba a péče o Zázračný živý plot
Dodávame voľnokorenné sadenice.

Jednoročné sadenice dodávame v štandardnej výške 40 až 60 centimetrov.
Na výške sadeníc však v tomto prípade nezáleží. Po vysadení je nutné ich skrátenie na 12 -15 cm, aby sa bohato rozvetvili a vytvorili hustý základ živého plotu.

Dvojročné sadenice majú výšku 160-200 centimetrov, majú silnejší kmeň a silnejšiu koreňovú sústavu. 

Tiež ich dodávame v skrátenej podobe, aby sa zmestili do prepravného obalu. Aj tieto sadenice však odporúčame po výsadbe o pár centimetrov skrátiť. Urýchlite ich rast.

Výsadba a péče o Zázračný živý plot
Kedy objednať?

Objednávky prijímame celý kalendárny rok. Rastliny však doručujeme v termínoch vhodných na výsadbu. Po dobu, než nastane čas pre výsadbu, je Vaša objednávka u nás v evidencii. 

Doručenie sadeníc, ktoré sú určené pre jesennú výsadbu, uskutočňujeme od septembra. Pre jarnú výsadbu v mesiacoch marec až júl. Termíny výsadby sa môžu líšiť  v závislosti od počasia.

Niekoľko dní pred doručením sadeníc živého plotu Vás skontaktujeme. Upresníme deň a miesto odovzdania zásielky.

Názory klientov na  Zázračný živý plot. Spusťte video!

Čo hovoria naši klienti?

five stars white

“Dobrý deň, práve som od Vás dostal objednané kríky, rád by som Vám strašne poďakoval za absolútnu profesionalitu, perfektnú komunikáciu a starostlivosť o zákazníka. Veľmi často a dlho nakupujem po internete, ale s tak dokonalou prácou som sa ešte nestretol! Na základe týchto skúseností budem Váš obchod všetkým odporúčať. A ak budem niekedy potrebovať kríky, tak sa určite obrátim na Vás. Ešte raz ďakujem. Igor K.”

five stars white

“Chcem sa Vám poďakovať za príkladný zákaznícky servis, ktorý vaša firma poskytuje. Ešte som sa s takým prístupom nestretla, nech sa to týka rád pre pestovanie, dodržanie termínu dodania, následne potom cenné rady pre pestovateľov. Facebook nemám, som vďačná za e-maily. Teraz len nech praje počasie a nebíčko. Ešte raz ďakujem, Alena P.”

Fotogalérie Zázračného živého plotu – a rastliny našich klientov

Speciálna ponuka pri objednávkach nad 50 kusov sadeníc!

Super růst aktivátor
Darček výživová bomba "Super rast - aktivátor"!

Objednajte minimálne 50 sadeníc a my Vám zašleme ako darček 1 balenie urýchľovača rastu. Urýchľovač rastu uľahčuje zakorenenie a napomáha rýchlejšiemu rastu sadeníc po výsadbe..

V akých prípadoch budeme posielať?

V prípade, že si objednáte aspoň 50 sadeníc  Zázračného plotu, alebo ľubovolnú kombináciu rôznych sadeníc. V takých prípadoch Vám aktivátor automaticky pribalíme k Vašej objednávke. 

Použitie:

Vo väčšej nádobe zmiešajte obsah sáčku s minimálne 10 litrov vody. Pre viac sadeníc použite väčšie vedro a viac vody (zmiešajte maximálne v 25 l vody). Korene sadeníc namáčajte 3-4 hodiny vo vode s aktivátorom – ideálne je až 12 hodinové namáčanie. Ak sa sadenice nevôjdu naraz do nádoby s vodou, namáčajte sadenice postupne, vždy po dobu 3-4 hodín.

Aktivátor – urýchlovač rastu nie je možné objednať samostatne, ku každej objednávke priložíme len jedno balenie aktivátoru.

S nami nebudete mať problémy!

Záruky a garancie WonderHedge ...

100% záruka spokojnosti, 100% záruka na ujatie a rast!

Vysádzanie živého plotu nie je krátkodobou záležitosťou. Živý plot sadíme väčšinou preto, aby nám slúžil dlhé roky. Preto je veľmi dôležité vysadiť rastlinu, ktorá je spoľahlivá a ktorá bude dlhé roky bezpečne plniť svoju úlohu.

Nami ponúkané rastlinky sú pestované pri dodržaní prísnych technologických postupov. Sú chránené proti najčastejším chorobám. Získate zdravé a odolné sadenice!

 • Záruka 100% spokojnosti
 • Predĺžená 100% záruka na ujatie a rast

Ochrana proti hnilobe koreňov

Jednou z najdôležitejších úloh pri pestovaní je ochrana sadeníc pred koreňovú hnilobou. Táto zákerná plesňová choroba napáda koreňovú sústavu rastlín v ich ranom veku.

Plesňové póry bohužiaľ nevidíte, a rastliny bez obáv vysadíte. Až neskôr zistíte, že niektoré rastliny sa nevyvíjajú ako ostatní. Následkom choroby im zhnijú najprv tenšie korene a následne aj tie silnejšie.

Preto u nás, u WonderHedge®, je jedným z najdôležitejších úloh ochrana sadeníc pred hnilobou koreňov dvojstupňovou metódou.

A) Chemická ochrana
B) Sterilizácia skladových priestorov ako v nemocniciach

Kto sme?

Wonderhedge - Zoltán Tóth
Zoltán Tóth
pestovateľ

WonderHedge® je ochrannou známkou pestovateľa, firmy Csodasövény Kft. v Maďarsku.

Pestovateľ, Zoltán Tóth, sa zaoberá pestovaním a šľachtením sadeníc už viac ako 10 rokov. Momentálne dodáva sadenice do 16 krajín EÚ a do Kanady.

Rastliny sú pestované, ošetrované a skladované podľa prísne stanovených interných pravidiel a predpisov.

Jedine Csodasövény Kft. dodáva rastliny, ktoré sú ošetrené a chránené proti chorobám chemickým postrekom. Okrem chemického ošetrenia rastliny pred dodaním absolvujú aj dezinfekciu ozónom. To všetko zaručí 100% ochranu

Zázračný živý plot s.r.o.
zástupca pre SK
100% záruka na ujatie a rast

S nami nebudete mať problémy! Tisíce našich spokojných zákazníkov dokazujú, že naše slovo platí. Nie ste spokojní? Bez slova Vám zašleme nové sadenice alebo vrátime peniaze.

Extra darčeky ku každej objednávke

Ako jediný dodávateľ sadeníc s WonderHedge® certifikátom sme pre Vás pripravili rad darčekov a výhod. A to už pri prvej objednávke. Viac informácií nájdete na stránke objednávky.

Záruka silnej a spoľahlivej spoločnosti

Pestovaním a predajom sadeníc sa zaoberáme už viac ako 12 rokov. Fungujeme v 16 krajinách Európskej únie a sveta. S nami máte istotu, že nás nájdete na trhu aj v ďalších rokoch.

Aktuálny cenník sadeníc

Zľava 37% do vypredania zásob!

 
Cena dvojročných sadeníc:
namiesto 1,90,- EUR  
teraz len 1,20,-  EUR/kus

Objednané sadenice začíname doručovať od konca Septembra 2022 v týždenných turnusoch. Platíte až pri doručení objednávky!

Objednajte sadenice hneď teraz

Objednať silnejšie, dvojročné sadenice.

VÝBEROVÉ, extra silné dvojročné sadenice
namiesto 1,90,-EUR len za 1,20 EUR/kus

kosik Počet sadeníc: ks.
doporučujeme 5-7 ks/bm:
kosik     Váš kupón:

Po vložení sadeníc do košíka sa automaticky presuniete do aplikácie nákupného košíka, kde si môžete dokončiť objednávku, vybrať príslušenstvo alebo pridať ďalšie rastliny k objednávke.

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.