Čo napísali naši klienti o živom plote

Dobry den,dakujem za informacie o zivom plote. Verim,ze mi tieto informacie pomozu vypestovat krasny husty plot od ulice. Ja som sadil v marci,po troch dnoch som kricky ostrihal a uz mi krasne zazelenali a pustili nove vyhonky. Som prekvapeny,vsetky sa mi bez problemov ujali,tak mam z nich radost.

S pozdravom Martin 

   ...V štipľavom novembrovom počasí mi padlo celkom dobre trocha záhradníčenia – výsadba , môjho zázračného živého plotu. Veľmi sme očakávali jar, veď sme nepoznali túto rastlinu. Bol som si istý, že tempo rastu, uvedené na internete, je určite prehnané. Rastliny sa skoro zazelenali. Orezali sme ich na doporučených 10 cm. Vtedy sa nám zdalo neuveriteľné, že tieto vyčnievajúce špáradlá dorastú na hustý živý plot.
Ale rastlinky sa pustili do neuveriteľného rastu: rodili sa ďalšie a ďalšie konáriky. Ako sme ich orezávali, stávali sa zo dňa na deň hustejšími. Teším sa, že som spoznal túto rastlinu.
József Fehér, Miskolc

...Keď som pred zimou vysadil tento živý plot, myslel som si, že ma pekne oklamali, z týchto suchých prútikov dozaista nič nebude. Bol som si istý, že sa jedná o nejaký internetový podvod . Skoro som sa strhol pretrhol, kým som ich zasadil. Do stredu pozemku som zasadil jeden brest.
Matka sa dobre zasmiala, keď to uvidela. Na jar sme zvedavo sledovali, čo z neho bude. Mooooc som sa tešil, keď sa rastliny rozzelenali.
Skákali sme okolo nich od radosti.
Na jar ich moja priateľka ich orezala, podľa návodu. Srdce mi išlo prasknúť, keď som, uvidel tú desať centimetrovú spúšť po priateľkiných nožniciach.
V prvom momente som si myslel, že dostanem infarkt. Hovoril som si, dobre, okej, s projektom živý plot je koniec. Keď som za pár dní znovu vyšiel do záhrady, nebolo vidieť ani stopu po orezávaní.
Začal som kmene polievať každyý večer, pohnojil som ich aj koňským trusom. Teraz majú už 20-40 centimetrov. Na jar som išiel do pivnice pre hadicu, reku polejem živý plot.
Zrazu sa priateľka pýta, čo sú to za suché prúty tam v tom rohu? Do frasa, to sú asi tie dva bresty, ktoré som nevysadil. Rýchlo som bežal, vykopal jamu, hodil som do nej prúty a polial som ich, Priateľka mi povedala, že už je s nimi amen. Fakt nejavili známky života, ale vedeli sme, že ešte žijú,nebo pod kôrou boli zelené.
Priateľka mi zrazu hovorí, že začínajú obidva púčiť, ako predtým ten prvý.
Živý plot potom, čo som ho podsypal koňským hnojom zmiešaným so zeminou, začal viditelne rásť. V júli ho orežeme znovu.
Ádám, Nyírpazony

Jako v předchozím roce zasílám osobní zkušenosti s růstem Turkestánského brestu v mé zahradě.

Dnes je tomu 2 roky a dva měsíce co jsem plot vysadil. V příloze zasílám aktuální foto z ledna, dubna a nyní z května 2010.
K porovnání se stavem z minulých fotografijí z průběhu roku 2008.   Takže Vaše  tvrzení o rychlosti a vlastnostech rostlin se plně potvrzují.

Jsem nadmíru spokojen s jeho rustem a i nenáročností na pěstování. Udržuji jej na míře 180 centimetrů - pro mě stačí. V jedné foto je i na porovnání část šestiletého habrového plotu s dvouletým "brestem". Poslední foto zdaleka není plně rozvinuté olistění-to každým dnem ještě stále houstne .
Ještě jednou děkuji, Ing.Jaroslav Zdvořák, Jablonné v Podještědí

Ze zázračným živým plotem máme jen ty nejlepší zkušenosti a všude ho doporučujeme. Opravdu trvalo jen 2 roky, než dosáhl 2m výšky a navíc je proti našemu očekávání krásně hustý.

Děkuji a přeji pěkný den. -Petra Dvořáčková, Doksany

Ja som veľmi spokojá už sme ho strihali asi 2 x je užasný každý nám ho obdivuje a dnes som objednala 60 ks pre kamarátku do Krupiny , p Lapinovú na výsadbu v jeseni za výhodnu cenu.
Tak dúfam že som dobre poradila bude aj ona spokojná. Ja Vám pekne ďakujem. Som velmi spokojná.

Chamulová želám pekný deň.

Komentáre
Thursday, January 2, 2020 By WonderHedge