Keď rýchlosť škodí ... 2 videá na dnes

Určite najväčšou výhodou Zázračného plotu je rýchlosť jeho rastu.

Predsa, niekedy je dôležité, aby sme boli trpezlivý a trošku pribrzdili.

Určite so mnou súhlasíte, že málokedy niekoho požiadajú o ruku hneď po prvej rande a zo známostí, ktoré v prvú noc skončia v posteli málokedy sa vyvinie dlhotrvajúci šťastný vzťah skončiaci s manželstvom. Samozrejme výnimky existujú ale väčšinou si pred svadbou doprajeme dostatok času na to, aby sme toho druhého spoznali.

Ale späť k zázračnému plotu.

Pri optimálnych podmienkach (dostatok vody, živín a slnečného žiarenia) Váš zázračný plot po prvom skrátení začne rásť nevídaným tempom. Za 2-3 mesiace vypustí 100 až 120 centimetrov dlhé konáre ktoré okamžite tvoria krásny živý plot.

Z toho dôvodu veľa našich klientov ľutujú tieto prvé konáre skrátiť a tešia sa z rýchlych výsledkov.

To je ale veľká chyba  lebo rastlina sa začne správať ako strom, celú svoju silu vloží do rastu týchto pár prvých konárov a koreňovej sústavy.

  • Tieto prvé konáre sa extrémne zosilnia a tak váš živý plot bude mať veľmi silné kmene v priemere 6 až 8 centimetrov široké.
  • Rastlina nevypustí bočné konáre a zospodu sa stane riedkou
  • Veľmi sa zosilní koreňová sústava

Ako „odstrašujúci príklad“ si pozrite video nášho klienta zo Slovenskej republiky pána Peizingera.

On síce už od začiatku plánoval zázračný plot využiť len na zatienenie fóliovníka ale vo videu krásne vidíte ako vyzerá, keď zanedbáte strihanie tejto rastliny.

Naopak, ak zázračný plot budete pravidelne strihať, rastlina svoju silu vloží do vypustenia nových bočných konárikov, krásne sa zahustí a hlavné kmene zostanú po celú dobu tenké 2 maximálne 5 centimetrov široké.

Na ošetrenie pravidelne strihaného živého plotu Vám stačia elektronické nožnice na živý plot.

Pozrite si video o správnej metóde strihania.

Komentáre
Wednesday, January 1, 2020 By WonderHedge